Späť

Eventová kapela Pollux

Eventová kapela Pollux pozostáva z piatich mladých ľudí. Svojou energiou rozhodne nešetrí a zodpovedá za kvalitnú hudobnú produkciu odohranú a zaspievanú úplne naživo, profesionálny prístup a spokojnosť zo strany zákazníka. V repertoári sú svetové ale aj slovenské hity od 80-tych rokov až po súčasnosť ale aj niečo z repete a ľudovej hudby. Za muzikanstký život skupiny Pollux sa nám podarilo zabaviť už tisíce ľudí.

Skupina Pollux vznikla v obci Poluvsie, patriace pod Rajecké Teplice (okr. Žilina) ešte v roku 1977. Má za sebou tak už 41 rokov svojej existencie, kde sa vystriedalo viacero zostáv. Od roku 2007 po malej pauze obnovila Pollux mladá generácia muzikantov a v malých personálnych obmenách dnes fungujú v 5 člennej zostave.

Za úspechmi kapely stoja štyria muzikanti, speváčka ale aj tím, ktorý sa stará o napredovanie kapely. Tá k svojej pevnej zostave pribrala dvoch zvukárov, sekundárnu speváčku, manažérku, ale má aj svojho grafika a človeka, ktorý sa stará o internetovú stránku kapely. Najdlhšie pôsobiacim muzikantom v kapele je bubeník Tomáš Majerčík. K nemu sa v roku 2009 pridal basgitarista a spevák Matej Knapec, v roku 2011 gitarista Ľubomír Mazák ml., v roku 2014 klávesák Jaroslav Jasenovský a od roku 2015 k sebe pribrali vynikajúcu sólovú speváčku Martinu Žovincovú. Táto zostava si vybudovala na Slovensku výborné meno.

Kapela je multižánrová a vie uspokojiť aj náročných zákazníkov. Repertoár skupiny je zložený z piesní tak, aby ulahodili všetkým generáciám. Podľa požiadaviek klienta vie zahrať ľudové piesne a samozrejme oldies, moderné od 80. rokov po súčasnosť. Sú to hity slovenských, českých a zahraničných interpretov. Veľkým úspechom bolo nahratie profesionálneho promo videa z dielne Ľuboša Fialu, ktoré kapele spravilo jednoznačne najlepšiu reklamu. K veľkým úspechom patrilo hranie pre Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku, kde ich opätovne zavolali a odohrali tam tri koncerty. O úspechoch svedčí hranie pre firmy alebo svadobnú klientelu, ktorá svoje eventy organizuje v rôznych slovenských kaštieľoch, zámkoch, vo významných hoteloch v Tatrách a pod.

Kapela každoročne odohrá niekoľko exkluzívnych reprezentačných plesov a sú klienti, pre ktorých sú dlhoročne jednoznačnou voľbou. Medzi významné recenzie patria: zväz slovenských lekárov, Žilinská univerzita, Holiday Inn Bratislava, Mesto Kremnica, Holiday Inn Žilina a iné.

Prednosťou kapely je hranie naživo. Kvalita hodobnej skupiny je spojená s eleganciou, mladosťou a šarmom. Eventová (plesová, svadobná, hudobná) kapela Pollux sa taktiež môže pochváliť vlastnou knihou – 140 stranovou monografiou a tak dlhou históriou svojho pôsobenia. Za dobu 41 rokov sa v kapele vystriedalo 30 skvelých muzikantov a 5 speváčok.