Späť

Rodinná firemná akcia. Na čo sa sústrediť?

Dni otvorených dverí či firemné akcie, ktoré sú určené pre rodiny zamestnancov, sú súčasťou kalendára eventov hlavne v prípade veľkých firiem. Ich organizácia si však vyžaduje niekoľkomesačnú prípravu a hoci je všetko naplánované od A po Z, improvizácii sa zrejme nevyhnete.

Nejedna spoločnosť sa považuje za „sociálnu“ a familiárnu a na druhej strane, aj samotní zamestnanci chcú svojim rodinám (hrdo) ukázať, kde pracujú. Firemné akcie tohto charakteru sú preto mimoriadne obľúbené. Málokto si však uvedomuje, že zatiaľ čo návštevníkom ide predovšetkým o zábavu, organizátori majú „nervy na dranc“ až do odchodu posledného návštevníka. Prirodzene, je to práve spokojnosť hostí, čo tieto stresy vymaže ako šmahnutím čarovného prútika.

Účasť je jedna z mála vecí, ktoré nemožno ovplyvniť vopred. To, koľko hostí príde, uvidíte až v samotný Deň D. Odporúčame preto počítať s väčším množstvom ľudí, a to tak v prípade dopravy (príp. zabezpečenie dostatočne veľkého parkoviska), občerstvenia, počtu darčekov, ale aj atrakcií samotných.

Program pre malých i veľkých

Najmenších zaujme kvalitný zabávač a pár nafukovacích atrakcií, maľovanie na tvár. Násťročným ulahodíte koncertom obľúbeného interpreta, trenažérom, a najnovšie aj X-Boxom. Pre mladšiu generáciu prichystajte aj pár súťaží či športový turnaj o atraktívne ceny.

NÁŠ TIP: Ak organizujete rodinné akcie pravidelne, obmieňajte témy (výlet do rozprávky, indiánska osada, exotická párty, atď.) a prispôsobte téme aj dekorácie.        

Chutný a praktický catering

Zabezpečenie občerstvenia je niečo, pri čom sa  zapotí i ten najostrieľanejší organizátor. Stavte na viacero výdajných miest rozmiestnených po celom areáli, vyhnete sa tak dlhým radom nespokojných návštevníkov, ktorí kvôli čakaniu na jedlo či nápoj zmeškali zaujímavý program.

NÁŠ TIP: Zabudnite na prešpekulované chuťovky, iba ak v prípade VIP kútika. Firemné akcie sú spojené tiež s prezentáciou spoločnosti, preto v prípade špeciálnych hostí využite služby agentúry, ktorá vám s prípravou cateringu pomôže.

Niečo na pamiatku 

Nezabudnite na malú pozornosť pre návštevníkov. Je na vás, či darčeky pripravíte iba pre malých, alebo aj dospelých hostí. Stačí drobnosť, napr. šálka, dáždnik, USB kľúč s logom spoločnosti. Obľúbené sú tiež sladké darčeky, napr. balíček perníčkov vyrobených len na túto príležitosť.

NÁŠ TIP: Peknou pamiatkou je tiež fotografia. Zabezpečte fotokabínku, prichystajte pár vtipných dekorácií či kostýmov. Firmy ponúkajúce prenájom atrakcie upravia grafický design fotopásiku presne na mieru (napr. farby, logo vašej spoločnosti).

Bezpečnosť spojená so zábavou?

Alfou a omegou každej akcie, obzvlášť tej, na ktorej sa zúčastnia aj deti, je bezpečnosť návštevníkov. Na mnohých akciách sú to práve hasiči, ktorí vyčarujú radosť na tvárach detí, keď vytvoria penovú šou.

foto: pixabay.com