Späť

Tanečná skupina Shine Dance Group

Aby tanečná skupina nebola len zoskupením jej členov tímu a vykonávala rytmické pohyby, zvykne sa niečím vynímať spomedzi iných tanečníkov. Shine Dance Group stavila na svoju význačnú akosť preukázanú žiarivosťou. Počas predstavení skutočne zažiaria, ba čo viac, omámením z ich živelných pohybov sa rozžiari i každý divák hľadiska.

Pri pátraní po počiatkoch Shine Dance Group vzyšlo tanečného klobúka najavo, že “všetky spoločne tancovali už od útleho veku v tanečnej skupine Lentilky,” kde sa aj vzájomne spoznali. “Našli sme si priestor na trénovanie a už sme iba tvorili,” takto jednoducho opisuje začiatky príprav manažérka a súčasne tanečníčka Ivana. Kolektív tejto mimoriadnej tanečnej skupiny tvorí aj Janka, Michaela, Diana, Nikol a Klaudia. Spoločným tréningom sa venujú dvakrát týždenne, pričom Ivana ako vedúca tanečného odboru trénuje každý deň.

Gro predstavení Shine Dance Group tvorí tanec v rozmanitom štýle latina s choreografiou “Orange salsa, Color samba, Merengue…” Pre prosperitu mysle vystupujú s “tématickými tancami Hawai, Námorníčky, Vojačka.” No najväčšiu radosť majú pri “svetelnej tanečnej latino show.”
Vnímajú náročnosť svojej profesie a preto vynakladajú špecifickú prípravu na každý event, aby prekonali veľké vypätie telesný i duševných síl. “K aktivite tanca nás podporilo súťažné tancovanie v štýloch hop-hop a disco.” O tom, že túto úlohu majú v malíčku svedčia tituly Majsterky Slovenska, Európy aj sveta u viacerých členiek. Preto hravo zvládnu tvorbu vlastných choreografií “aj za jeden deň.“

„Tanec milujeme od malička vyvoláva v nás rôzne príjemné pocity, ale určite je pre nás najväčšie zadosťučinenie keď nám po akcií prídu ľudia poďakovať.” Tanec je pre Shine Dance Group rozptýlením, oddychom, mnohovýznamným gestom a pre diváka obzvlášť ohromujúcim a divokrásnym pôžitkom slasti. Zvládnuteľným činom, bez akýchkoľvek komplikácií, zo strany diváka je pohodlne kontaktovať Eventslovakiu, ktorá ho oslobodí od všetkých obtiažností a zabezpečí hladký priebeh programu s tanečnou skupinou Shine Dance Group.