Späť

Firemný večierok je viac ako len „povinná jazda“.

Firemná párty je udalosťou, ktorá dokáže preveriť vzťahy na pracovisku aj po inej, ako len profesionálnej stránke. Nemyslíme teraz bláznivé žúrky á la americké trháky, ale skôr večierky, ktoré vašim kolegom prinesú i akúsi pridanú hodnotu.

Práve firemné akcie, ktoré sa konajú mimo pracovného času, ponúkajú skvelý priestor na prelomenie „ľadov“ medzi kolegami a ich cieľom je predovšetkým príjemne strávený čas s ľuďmi, ktorých denne stretávate pri spoločnom automate na kávu či letno pozdravíte vo firemnej kantíne. Ponúka tiež možnosť nadviazať nové kontakty, čo sa môže neskôr ukázať ako osožné.

Mnoho zamestnancov však berie akcie podobného typu ako „povinnú jazdu“ a ak sa na večierku objavia, je to neraz z prinútenia a len na veľmi krátky čas. A tak zamestnávateľ stojí pred neľahkou úlohou- ako zamestnancov motivovať a naladiť na príjemnú nôtu, aby večierky či teambuilding brali ako pozitívum?

(Ne)správne načasovanie

Niektorí zamestnávatelia robia chybu už pri samotnom plánovaní, keď termín akcie zvolia na popoludnie počas pracovného týždňa. Teda v čase, kedy je zrejmé, že zamestnanci na druhý deň musia skoro vstávať. Pokiaľ chcete vytvoriť tú pravú a hlavne uvoľnenú atmosféru, nepodceňujte timing. Začiatok aj koniec akcie sú alfou a omegou úspešnej akcie, ktorá by nemala byť ani príliš krátka, no ani priveľmi rozťahaná.

Sila PR a komunikácie

Dobrá informovanosť je polovicou úspechu. Firemné nástenky, intranet, firemný rozhlas- to všetko vám pomôže zabezpečiť vysokú účasť zamestnancov na večierku alebo teambuildingu. Ide vám predsa o to, aby pracovné prostredie bolo čo najpríjemnejšie a k tomu nemalou mierou prispievajú aj mimopracovné aktivity.

TIP: Dajte svojim zamestnancom najavo, že vám na nich záleží. Pripravte preto milú pozornosť, ktorá im bude pripomínať výnimočnosť tohto dňa. Nemusí ísť o horibilné sumy a luxusné darčeky, postačí vám na to aj nižší rozpočet a originálne prezenty s vtipom.

Atraktívny program

Akcie podobného charakteru sa nesú v zábavnom duchu, avšak v harmonograme majú čestné miesto aj pasáže súvisiace s prácou. Zabudnite na dlhé príhovory a suchopárne prezentácie bez nápadu! Snažte sa skrátiť nevyhnutné formality na minimum. Nudnej prezentácii vdýchne nápaditosť zaujímavý príbeh, teambuilding osvieži ochutnávka či degustácia netradičných jedál a nápojov, zábavu na večierku osvieži karaoke alebo zábavná fotobúdkaTIP: Pripravte si vtipné pozadie, hoci aj s logom spoločnosti. V dnešnej dobe sociálnych sietí akoby ste našli. Alebo stavte na tematický večer. Inšpirácie je viac ako dosť a kreativite sa medze nekladú.

Pokiaľ si na organizáciu firemnej akcie, vianočného večierku, školenia či teambuildingu netrúfate, oslovte profesionálnu agentúru. Takú, ktorá má za sebou dlhodobé skúsenosti a ktorej skúsený tím pripraví nezabudnuteľnú akciu presne podľa vašich požiadaviek. Kolegovia a zamestnanci sa vám určite poďakujú.

foto: pixabay.com