Späť

Navždy sa zachová, tá vaša stužková

Stužková slávnosť, alebo familárne stužková, je dôležitou udalosťou v živote každého mladého človeka stojaceho pred skúškou dospelosti, maturitou. Dievčatá zmenené šatami na dámy, chalani azda prvýkrát za fešákov v oblekoch a kravatách a dojatí, hrdí rodičia… Aby však stužková bola skutočne hodnotnou spomienkou pre všetkých, je potrebné myslieť okrem organizačnej stránky aj na detaily, ktoré večer ozvláštnia.

Originalita je na mieste

Príprava akéhokoľvek eventu, či je to firemná akcia, svadba alebo stužková, si vyžaduje množstvo času a kreatívnych nápadov. Maturanti sa každoročne predbiehajú v tom, kto bude mať zábavnejší program a vtipnejšie oznámenia. Práve „oznamká“ by mali vyjadrovať charakter školy a študentov samotných. Pravidlá neexistujú a tak sa určite vyplatí vsadiť na originalitu. Výnimkou tak nie sú kreslené, komixové, či fotooznámenia.

Nemenej dôležité sú maturitné stužky, ktoré by mali jednak vyzerať dobre, no zároveň tým, že ich maturanti nosia niekoľko mesiacov, mali by aj čo-to vydržať, nepárali sa a písmenká sa po čase neošúpali. K tomu šerpa pre triedneho, maturitná stuha na dvere a na triednu knihu. TIP:  Klasikou je zelená farba, no dnes sa už možno stretnúť s rôznymi farebnými kreáciami.

Klasické či netradičné menu? Choďte na to rafinovane

I slávnostné menu podlieha novým trendom a časy, kedy každá stužková ponúkala klasiku slovenskej kuchyne sú preč. Pritom vôbec nemusíte experimentovať s exotickými príšerkami- tým by ste zrejme odradili staršie ročníky. Vsaďte na jednoduchosť a ľahkosť hlavného jedla lahodnej chuti, ktoré znesie i náročnejší dezert. Takto vám ostane priestor na studený bufet, čo v pokročilej polnočnej hodine ocenia vyhladnutí parketoví levi.

Nuda sa nenosí

Formality sa počas večera striedajú so zábavou a za tou stojí hlavne hudba. Stavte na overeného dídžeja, ktorý má za sebou už nejakú tú akciu a podchytené nielen súčasné hity, ale tiež pesničky, ktoré roztancujú staršie ročníky. DJ zohráva dôležitú úlohu aj pri samotnom programe- poriadna hudobná i svetelná šou pozdvihne zábavu minimálne o level vyššie a dodá šmrnc aj navonok fádnej scéne.

Kreativite sa medze nekladú a práve pri vymýšľaní programu je azda najväčší priestor pre originalitu. Vítané sú kúzelnícke čísla, scénky inšpirované domácou, ale i zahraničnou TV produkciou a krátke scénky zo života.

TIP: Rodinní príslušníci, ale i profesori ocenia skeče priamo zo školských lavíc. Zo skúsenosti vieme, že študentský život nie je len o nude a je plný vtipných momentov, ktoré stoja za spomenutie. Tie si môžete zaznamenávať vopred a v deň D akoby ste našli. Pozor však, aby ste neskĺzli do urážania učiteľského zboru!

Maturanti, ak hľadáte pri organizovaní stužkovej oslavy pomocnú ruku, stavte na dlhoročné skúsenosti a zverte sa do rúk profesionálov z EventSlovakia! Na začiatok originálne oznámenia, k tomu fotograf, kameraman, dídžej, catering aj výzdoba na stužkovú, jednoducho služby od A po Z.

foto: pixabay.com