Späť

Svadba s puncom moderných tradícií

Svadobný deň, alebo deň s veľkým Dé, patrí bezpochyby k tým najdôležitejším v živote. Je preto dôležité, aby sa nielen mladomanželia, ale i hostia cítili príjemne. Odhliadnuc od povinností, ktoré so sebou svadba prináša, tento neobyčajný deň je tiež o zábave. A práve tu klasické tradície a zvyky postupne vytláčajú rôzne trendy zo zahraničia.

Svadobné tlačoviny

Po nápady netreba chodiť príliš ďaleko, stačí to zobrať pekne „od podlahy“. Netradičné pozvánky sú skvelým začiatkom- zajmú na prvý pohľad a termín sobáša sa vryje do pamäti pozvaných rýchlejšie. Ak stavíte na hravé svadobné oznámenia s nádychom handmade, máte bod navyše. Ručne robené menovky a svadobné noviny u nás nemajú príliš dlhú tradíciu, no ozdobia každý stôl a zaručenie prekvapia.

Šaty s vlečkou, striebrom prešívané…

Dlhé, biele romantické svadobné šaty k obrazu tradičnej nevesty jednoducho patria. No nie všetky vydajachtivé dámy sa s predstavou večera v sťahujúcom korzete stotožňujú. Našťastie aj svadobná móda sa neustále mení a krátke šaty už dnes nie sú žiadnym tabu. Odvážnejšie nevesty zase siahajú po sýtejších farbách a ani páni nezaostávajú. Klasické kravaty vystriedali netypické drevené motýliky a ženích v inej ako čiernej farbe obleku nie je výnimkou.

Pamiatka na lesklom papieri

Nájsť dobrého fotografa je neraz poriadna fuška, a to už len preto, že tí najlepší sú vybookovaní na dlhé mesiace dopredu. Myslite na to už pri plánovaní svadby a nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Profesionálne fotografie sú pamiatkou na celý život a čakať na ne sa rozhodne vyplatí, no našťastie moderná doba prináša viaceré vychytávky, ako sa k fotkám zo svadby dostanete o niečo skôr. Fotokútiky a fotobúdky so zaujímavým pozadím, bláznivými rekvizitami či vtipnými tabuľkami tak nesmú chýbať na žiadnej modernej svadbe a pokiaľ si na svoj deň Dé zadovážite retro polaroid, fotografie s nádychom minulosti máte vy aj svadobčania priamo na mieste!

Osvieženie večera

Samotná svadba by mala predovšetkým odrážať osobnosť novomanželov. Dnes sa už máloktorá veselica nesie výlučne v duchu niekdajších tradícií a badať tu svieži závanzo zahraničia. Prvý tanec nemusí byť výlučne valčík. Ak ste skôr kreatívni, pripravte si pre hostí špeciálne tanečné vystúpenie alebo scénku. Súčasťou programu nejednej svadby je novomanželský kvíz, kde si svadobčania overia, ako dobre (ne)poznajú čerstvo zosobášený párik. Čím vtipnejšie otázky, tým lepšie! Osviežením večera môže byť tiež karaoke či pozvanie špeciálneho hosťa (speváka, kapely, a pod.). Krásnou bodkou počas romantického večera je vypúšťanie lampiónov šťastia.

Pokiaľ vám čas nedovoľuje naplánovať svoj svadobný deň do detailov, zverte sa do rúk profesionálov! Využite služby Event Slovakia, agentúry, ktorá zabezpečí všetko pre Vašu svadbu snov!

foto: pixabay.com