Späť

Keep Movin

Akrobati pohybovej značky Keep Movin

Strhujúce pohyby, brilantné fyzické predispozície a najrozliehavejšie saltá ponad vzrušením vzplanutých ľudí, navodia po tele zimomriavky. Akrobati pohybovej značky Keep Movin sú tak fenomenálnym skvostom, že svojimi exhibíciami motivujú k vrcholným výkonom. “Našim pôsobením a vystúpeniami sa snažíme ľudí inšpirovať, aby sa neustále hýbali, zaujímali o šport a pohybové aktivity a aj preto ich počas nášho vystúpenia nenecháme len tak sedieť,” hovorí Lukáš Zummer.

Aby ste sa cítili v živote skvelo, môžete si dopomôcť okysličením mozgových buniek, zahriatím svalstva a spoločným zdieľaním energiou nabudených priateľov. Aj Lukáš si zaspomínal: “Spoznali sme sa v rámci parkourovej komunity, kde sme sa stretávali a spolu trénovali hlavne v exteriéri. Ale rôzne náročnejšie prvky ako vruty a saltá sme trénovali v telocvični. Spojila nás vášeň k športu a pohybu, k umeniu niečo vytvárať a neustále sa rozvíjať v tom, čo nás baví.”

 

Ak sa športuje od srdca, niekoľko hodinové náročné tréningy sa zvládajú s prirodzeným návalom hormónov. Typickým je rastový hormón svalstva, endorfíny zapríčinia pocit radosti, testosteron pomáha udržať svalovú hmotu, estrogén zrýchľuje metabolizmus a spaľuje tuky, tyroxín zase spôsobí redukciu váhy. Aj toto vysvetľuje závislosť k športu. Prístup atlétov Keep Movin nahráva: “Neberieme to ako prácu, ale ako hobby, odreagovanie sa, koníček, niečo čo nás baví a napĺňa a vždy je to späté s vášňou, radosťou, adrenalínom a vzrušením.”

“Celá show je poprepletaná hereckými či zábavnými prvkami,” hovorí o dnešnom koncepte programu. Prvopočiatky sa odvíjali však v inej zostave a s parkuorovo-akrobatickými vystúpeniami. Vtedajšia skupina pôsobila pod menom Boys of Courage a členmi boli výlučne chlapci. Dnešná podoba je ojedinelá kombinácia spomínaného druhu parkour a akrobacie, navyše sa na celkovej show podieľa acroyoga a breakdance. “Čerešničkou nášho programu je akrobaticko-adrenalínová interakcia s publikom. Snažíme sa zanechať v ľuďoch odkaz a to je aj GRO našej show, aby všetkým po našej show ostala v hlave myšlienka hýbať sa, čo je aj odkaz tejto lifestylovej značky.”

Hoci sa “skalní členovia parkouru a športu ako takému venujú už od útleho veku, cca od 11. roku, “ prekonávajú samých seba na vystúpeniach denne. “Náročné je vydať zo seba maximum v priebehu pár minút.” Svoje pokroky pestovali vytrvalosťou a odhodlaním, ktoré spoločne zúročujú a prinášajú na pódium radosť i povzbudenie. “Lukáš v útlom veku chodieval na taekwondo, capoieru a squash. Naši dvaja Danielovia chodievali na parkourové tréningy a Kristína vždy obľubovala gymnastiku.”

Brainstorming je v skupine využívanou metódou na tvorbu choreografií. “Spoločne konzultujeme výber hudby, aké prvky zvolíme, ako sa prestriedame aby sme sa príliš nezadýchali a nevyčerpali.” Keep Movin je skutočný vzor pre mnohých fanúšikov a športových zanietencov. Zrkadlom toho, či sa show divákom páči, obratom prináša vždy pozitívna reakcia: “Odmenou je pre nás odozva publika, potlesk, ovácie, spokojnosť divákov a pocit z dobre odvedenej práce.”

Spôsob, akým si overíte, že ste práve na ich vystúpení, podáva Lukáš zrozumiteľne: “Je množstvo skupín na Slovensku, ktoré predvádzajú len jeden druh umenia ako napr. tanec alebo silové prvky. Naša show je o to jedinečnejšia, že skĺbi viacero druhov umenia a športu ako parkour, akrobacia, acroyoga, tanec, silové prvky, zábavné prvky a interakciu s divákmi.” Predsa len dokladáme ešte jedno echo: “Zvykneme zaujať tým že okrem iného, nastúpia chlapci bez tričiek s nafarbenou tvárou.” Spoľahnite sa na náš tím Eventslovakia a využite možnosť kontaktovať nás.