Späť

Teambuilding a firemný večierok posilnia váš tím

Organizácia akcií si vyžaduje viac ako len štipku kreativity. Dobrý event potrebuje predovšetkým nápad, ktorý zaujme. Prečo si to neuľahčiť, spojiť príjemné s užitočným a zorganizovať akciu napr. podľa ročného obdobia?

Teambuilding šitý na mieru

Jarné počasie je dosť nepredvídateľné, často sa mení zo dňa na deň, ako aprílové nálady. Ak plánujete firemnú akciu s výraznejším časovým predstihom, na počasie sa nemožno spoliehať a preto odporúčame zvoliť miesto konania niekam dovnútra. Či to už bude paintball, motokáry, lezecká stena, alebo zaujímavá výstava spojená s chutnou večerou v štýlovej reštaurácii (napr. zážitkové reštaurácie sú na to ako stvorené), necháme na vás.

Leto je časom dovoleniek, no ak musíte trčať v práci, spríjemnite si tento čas najviac ako sa len dá. Chcelo by to teambuilding, ktorý doslova schladí. Adrenalínový zážitok prinesie vášmu tímu bezpochyby rafting, ale aj večera s posedením na lodi, opekačka v tieni lesa alebo návšteva ľadového baru. Nejedna spoločnosť volí práve skoré letné obdobie na organizáciu akcie typu deň otvorených dverí či podobné eventy zamerané na celé rodiny.

Jeseň je obdobím jarmokov a je priam stvorená na návštevu kačacích a husacích hodov. K tomu návšteva miestneho vinárstva spojená s degustáciou kvalitného vínka… Kto by odolal?

Aj zima, čas radostného očakávania Vianoc, so sebou prináša hneď niekoľko možností, ako sa zabaviť a posilniť tím. Zájdite s kolegami na vianočné trhy- z tunajších dobrôt si bezpochyby vyberie každý. Tímového ducha posilníte napr, počas návštevy miestnosti na štýl Panic room, kde si kolektív potrápi aj mozgové závity a utuží súdržnosť.

/Ne/obľúbené firemné večierky..

Posledný mesiac v roku je obvykle spájaný so sumarizovaním a bilancovaním končiaceho sa roku. December je tiež časom firemných večierkov. Práve vianočný večierok je ideálnou príležitosťou, kedy sa upäté pracovné vzťahy trošku povolia a popri práci sa nájde čas aj na zábavu. Neraz sú zamestnanci milo prekvapení, keď sa medzi nich „zamieša“ samotný šéf spoločnosti a prehodí s nimi pár slov.

Dôležité je, aby sa vianočná firemná akcia niesla skôr v uvoľnenom duchu, k čomu dopomôže skvelá organizácia. Zábavu rozprúdi zaujímavý hudobný hosť- správne zvolený muzikant či stand up komik je dostatočným lákadlom i pre tých, ktorí riešia dilemu, či na večierok vôbec ísť. Nepodceňujte preto silu PR a marketingu a dajte si záležať na reklame, či už formou plagátu alebo intranetu. Chutný catering, pekná výzdoba a ležérny dress code tiež dopomôžu k úspechu akcie. Niektoré spoločnosti, skôr tie s medzinárodným portfóliom, každoročne organizujú silvestrovský večierok. Netradičný spôsob vítania Nového roka, ale, prečo nie?  firma tak vyrieši dilemu nejedného z nás, ako stráviť firemný večer.

foto: pixabay.com