Späť

Teambuilding nie je iba o zábave.

Vzhľadom na fakt, že v zamestnaní trávime väčšinu času, je dobrá pracovná klíma a obzvlášť vzťahy na pracovisku mimoriadne dôležité. V povolaniach, v ktorých ide o výsledky celého tímu, je budovanie kvalitných vzťahov mimoriadne prospešné. A práve „tímbilding“, či teambuilding sú jedným z prostriedkov, ako zlepšiť tímového ducha a motivovať zamestnancov, či zvýšiť ich chuť do práce.

Viac ako len pracovný tím

Netreba pripomínať, že dobrá tímová spolupráca je kľúčovou zložkou úspechu. Manažéri a kľúčoví lídri by preto mali dbať na to, aby v pracovnom tíme panovala dôvera a bezproblémová komunikácia.

Zábava s pridanou hodnotou

Jednou z možností, ako pozdvihnúť morálku, motiváciu, chuť do práce a zlepšiť komunikáciu medzi jednotlivými členmi tímu je práve teambuilding. Firemná akcia tohto charakteru by však nemala byť iba o zábave. Vhodne zvolené aktivity totiž môžu poslúžiť ako prevencia konfliktných situácií a doslova odbúrať stres na pracovisku. Návšteva obľúbenej reštaurácie síce môže istým spôsobom prelomiť bariéry medzi kolegami, no rovnako sa tiež môže minúť požadovanému účinku.

Veľa muziky za málo peňazí

Tímbilding pritom vôbec nemusí stáť veľa peňazí., ako sa na prvý pohľad môže zdať. Neraz zaň spoločnosti minú podstatne menej ako firemná večera, ktorá zaručene končí aj nejakým tým „prípitkom“.

Tu je pár tipov na aktivity, ktoré upútajú, zabavia a zanechajú v kolektíve dojem:

– kreatívny teambuilding: hrnčiarsky kurz, kurz varenia, výroba šperkov, maľba na netradičný materiál (hodváb), príprava spoločného loga;

– športový teambuilding: paintball, laser game, motokáry, kurz exotických či folklórnych tancov, kurz lezenia, tenisový turnaj (možno aplikovať na rôzne športy);

– spoznávací teambuilding: turistika, cykloturistika;

– teambuilding pre gurmánov: súťaž vo varení gulášu či halušiek, pečenie koláčov (možno upraviť podľa aktuálneho obdobia)

NÁŠ TIP: Dobrovoľníctvo, verejnoprospešné práce. Možností je neúrekom, pomoc sa predsa vždy zíde a dobrovoľníkov nikdy nie je dosť. Či si vyberiete zvieratá, deti, starých ľudí, alebo vás trápi ochrana a čistota životného prostredia, je len a len na vás! Okrem toho, že takáto činnosť zomkne tím, ide o dobrú vec.

Pokiaľ máte pri výbere teambuildingu voľné ruky, no pre nedostatok nápadov či času sa neviete rozhodnúť, ktorá aktivita by bola pre váš tím najlepšia, obráťte sa na profesionálov. Odborníci z Event Slovakia vďaka dlhoročným skúsenostiam vytvoria „tímbilding“ presne na mieru.

foto: pixabay.com